خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه

مشخصات فنی و عمومی اجرای شمع (کوبشی و درجا)

مشخصات فنی عمومی اجرای شمع (کوبشی و درجا)

مشخصات فنی و عمومی اجرای شمع ( کوبشی و درجا) عنوان کتابچه الکترونیکی است که با نام ضابطه شماره 386 از سری ضوابط منتشر شده سازمان نظام فنی و اجرایی کشور با موضوع نحوه ساخت، حمل و نصب شمع های کوبشی فولادی، بتنی پیش ساخته، بتنی پیش تنیده و شمع های بتنی درجاریز می باشد. همچنین در مورد شرایط اجرا نیز نکات مربوط به اجرای شمع در خشکی، ساحل و نزدیک ساحل را پوشش می دهد و نکات ویژه مربوط به اجرای شمع در شرایط دور از ساحل را در برنمی گیرد. از لحاظ نوع خاک محدودیتی وجود ندارد و انواع خاک های معمولی و خاص را در برمی گیرد. جنس شمع، فولاد یا بتن و یا ترکیبی از هر دو است. این مشخصات فنی در برگیرنده شمع های چوبی، ریز شمع ها، شمع های مکشی، و پی های صندوقه ای نیست.

مشخصات فنی و عمومی اجرای شمع (کوبشی و درجا)
مشخصات فنی و عمومی اجرای شمع (کوبشی و درجا)

دانلود نسخه PDF مشخصات فنی و عمومی اجرای شمع

وجود مشخصات فنی و عمومی اجرای شمع (کوبشی و درجا) می تواند توسط دفاتر فنی کارفرما، مهندس یا مهندسین مشاور، مسئول نظارت بر اجرای شمع یا همان دستگاه نظارت اجرای شمع و پیمانکار اجرای شمع به عنوان حداقل های مشخصات فنی و عمومی مورد استفاده گیرد.

گرچه رعایت ملزومات ارائه شده در مشخصات فنی و عمومی اجرای شمع (کوبشی و درجا) به عنوان حداقل های لازم از طرف پیمانکار ضروری است، اما رعایت آن مسئولیت پیمانکار را از توجیه و بکارگیری دیگر ملزوماتی که ممکن است در شرایط ویژه ساختگاه، نوع شمع و روش اجرای خاص، در راستای اجرای موفقیت آمیز و صحیح شمع ضرورت یابد،سلب نمی نماید.

نسخه کتابچه الکترونیکی (PDF) مشخصات فنی و عمومی اجرای شمع (ضابطه شماره 386) که در 114 صفحه تهیه و نوشته شده است را می توانید از بصورت مستقیم و رایگان از لینک باکس زیر دانلود و استفاده نمایید.

 

درباره ی مدیریت سایت

مطلب پیشنهادی

نقشه اتوکد معماری

نقشه اتوکد معماری و سازه ای ساختمان 6 طبقه تک واحدی

نقشه اتوکد معماری و سازه ای ساختمان 6 طبقه نقشه اتوکد معماری و سازه ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.