خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه

آموزش مراحل تهیه صورت وضعیت در قراردادهای مهندسی عمران

آموزش مراحل تهیه صورت وضعیت در قراردادهای مهندسی عمران

تهیه شده توسط مهندس اسماعیل هرمزی فر

آموزش مراحل تهیه صورت وضعیت از سری آموزش های عمرانی سایت کیان سیویل می باشد که توسط مهندس هرمزی فر گردآوری شده و هم اکنون قابل دانلود و استفاده دانشجویان و مهندسین رشته عمران می باشد. در آموزش مراحل تهیه صورت وضعیت نویسی یاد داده می شود تا چگونه صورت وضعیت مناسبی برای قراردادهای عمرانی بنویسید. آموزش مراحل تهیه صورت وضعیت شامل دستورالعمل نحوه تعدیل آحادبهای پیمان ها،فرم ها و برگه های صورت وضعیت،نشریه 4311 (موافقت نامه، شرایط عمومی و شرایط خصوصی پیمان)، ضریب منطقه ای امور پیمانکاری و جزوه پی دی اف آموزش صورت وضعیت نویسی برای پروژه های عمرانی می باشد.

آموزش مراحل تهیه صورت وضعیت در قراردادهای مهندسی عمران

آموزش مراحل تهیه صورت وضعیت نویسی برای پروژه های عمرانی

صورت وضعیت به اسناد فنی و مالی اطلاق می گردد که در انتهای هر دوره کارکرد معمولاً ماهیانه توسط پیمانکار تهیه و جهت بررسی به مشاور/دستگاه نظارت ارسال می گردد که پس از بررسی مشاور و تائید کارفرما، هزینه انجام کار بر اساس آن به پیمانکارپرداخت میگردد. برای آشنایی بیشتر با نکات مهم در صورت وضعیت نویسی و برخی از مفاهیم و تعاریف مهم آن آشنا می شو یم.
دوره کارکرد: با عنایت به اینکه پیمانکار در طول اجرای پروژه بسته به مدت قرارداد ممکن است چندین صورت وضعیت ارسال کند
به فاصله زمانی دو صورت وضعیت متوالی، دوره کارکردگفته می شود. برای دوره کارکرد الزام خاصی تعیین نشده است اما طبق بند ”الف“ ماده ۷۳ شرایط عمومی پیمان و یادآوری ذیل ماده ۵ دستورالعمل نحوه تعدیل آحادبهای پیمانها به شماره 173073/101مورخ 85/09/15 ،جهت کاهش حجم محاسبات تعدیل، بهتر است در انتهای هر ماه شمسی صورت وضعیت کارهای انجام شده تا آن تاریخ تنظیم شود.

*****راهنمای استفاده*****
کلیه فایلها به ضمیمه میباشد و همراه با خواندن مطالب میتوان با کلیک کردن، آنها را مشاهده کرد. لطفاً فایل های آموزش مراحل تهیه صورت وضعیت همگی در یک مسیر استخراج شوند و از حذف، جابجایی و تغییرنام آنها خودداری گردد.

درباره ی مدیریت سایت

مطلب پیشنهادی

نقشه اتوکد معماری

نقشه اتوکد معماری و سازه ای ساختمان 6 طبقه تک واحدی

نقشه اتوکد معماری و سازه ای ساختمان 6 طبقه نقشه اتوکد معماری و سازه ای …

یک دیدگاه

  1. مطالب خیلی کاربردی دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.