خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه

مقاله ارزیابی نشست الاستیک و آنالیز تحکیم در سد خاکی با اشکال هسته متفاوت/مورد مطالعه ای سد کرخه

مقاله ارزیابی نشست الاستیک و آنالیز تحکیم در سد خاکی با اشکال هسته متفاوت توسط نرم افزار PLAXIS2D

مورد مطالعه ای سد کرخه

سد خاکی مهمترین پارامترها در ارزیابی رفتار سد خاکی، مقادیر جابجایی و نشست ها و تغییر شکل ها می باشد. در این مقاله، با استفاده از نرم افزار اجزای محدود PLAXIS، تغییر شکل های افقی یا همان نشست سدهای خاکی و سنگریزه ای با اشکال هندسی متفاوت مورد آنالیز و تحلیل عددی قرار گرفته است. از همین رو، سدهای خاکی با پوسته درشت دانه و اشکال هسته متفاوت تحلیل شده و تأثیرات شکل هسته در بر مقادیر جابجایی و نشست در زمان پایان ساخت، زمان آبگیری و دوره بهره برداری مورد بررسی قرار می گیرد.مقاله ارزیابی نشست الاستیک و آنالیز تحکیم در سدهای خاکی با اشکال هسته متفاوت/مورد مطالعه ای سد کرخه

قسمت عمده نشست در سدهای خاکی در حین ساخت آن رخ می دهد. تخمین نرخ و مقدار این نشست ها در کنترل پایداری و طراحی بدنه و سازه های وابسته آن اهمیت فوق العاده ای دارد.

در تعریف کلی سدهای خاکی از جمله ساده ترین سازه ها از نظر شکل و ظاهر می باشند در حالی که مدلسازی و طراحی و تحلیل آنها با مشکلات و پیچیدگی های بسیاری همراه است. علت این امر عبارت است از ریختن لایه- لایه سد خاکی و متراکم نمودن مصالح آن در حالت نیمه اشباع یا رطوبت نزدیک به حد بهینه برای تراکم که در این حالت فضای خالی درون محیط متخلخل خاک از دو فاز مایع و گاز پر شده است. با پیشرفت عملیات اجرای سد خاکی و توسعه فشار آب حفره ای ، برخی لایه ها اشباع شده و می توان سیال منفذی را تک فاز گرفت.

برای مشاهده کامل مقاله که توسط مدیر وبسایت، مهندس کیانی نوشته شده است و در کنفرانس بین المللی ارائه گردیده است به لینک دانلود زیر مراجعه نموده و متن کامل مقاله را بصورت فایل PDF  دانلود فرمایید.

درباره ی مدیریت سایت

مطلب پیشنهادی

مقاله ارزیابی رفتار لرزه ای میکروپایل های مایل با نرم افزار PLAXIS

مقاله ارزیابی رفتار لرزه ای میکروپایل های مایل با نرم افزار PLAXIS دومین کنفرانس بین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.