ثبت نام آزمون نظام مهندسی 97 – 98 و تاریخ برگزاری آزمون برای ورود به حرفه مهندسین پایه3
دانلود مجموعه کامل نمادها و علائم اختصاری در اتوکد با فرمت DWG و رایگان
دانلود پاسخنامه تشریحی آزمون نظام مهندسی 97 عمران – نظارت
آموزش نرم افزار Civil 3D / آموزش رایگان برنامه های تخصصی مهندسی عمران
50 مدل پلان سه بعدی پارتیشن بندی و چیدمان آپارتمان 4خوابه

مقاله ارزیابی نشست الاستیک و آنالیز تحکیم در سد خاکی با اشکال هسته متفاوت/مورد مطالعه ای سد کرخه

24 آوریل 2018
مقالات
201 views
بدون نظر

مقاله ارزیابی نشست الاستیک و آنالیز تحکیم در سد خاکی با اشکال هسته متفاوت توسط نرم افزار PLAXIS2D

مورد مطالعه ای سد کرخه

سد خاکی مهمترین پارامترها در ارزیابی رفتار سد خاکی، مقادیر جابجایی و نشست ها و تغییر شکل ها می باشد. در این مقاله، با استفاده از نرم افزار اجزای محدود PLAXIS، تغییر شکل های افقی یا همان نشست سدهای خاکی و سنگریزه ای با اشکال هندسی متفاوت مورد آنالیز و تحلیل عددی قرار گرفته است. از همین رو، سدهای خاکی با پوسته درشت دانه و اشکال هسته متفاوت تحلیل شده و تأثیرات شکل هسته در بر مقادیر جابجایی و نشست در زمان پایان ساخت، زمان آبگیری و دوره بهره برداری مورد بررسی قرار می گیرد.مقاله ارزیابی نشست الاستیک و آنالیز تحکیم در سدهای خاکی با اشکال هسته متفاوت/مورد مطالعه ای سد کرخه

قسمت عمده نشست در سدهای خاکی در حین ساخت آن رخ می دهد. تخمین نرخ و مقدار این نشست ها در کنترل پایداری و طراحی بدنه و سازه های وابسته آن اهمیت فوق العاده ای دارد.

در تعریف کلی سدهای خاکی از جمله ساده ترین سازه ها از نظر شکل و ظاهر می باشند در حالی که مدلسازی و طراحی و تحلیل آنها با مشکلات و پیچیدگی های بسیاری همراه است. علت این امر عبارت است از ریختن لایه- لایه سد خاکی و متراکم نمودن مصالح آن در حالت نیمه اشباع یا رطوبت نزدیک به حد بهینه برای تراکم که در این حالت فضای خالی درون محیط متخلخل خاک از دو فاز مایع و گاز پر شده است. با پیشرفت عملیات اجرای سد خاکی و توسعه فشار آب حفره ای ، برخی لایه ها اشباع شده و می توان سیال منفذی را تک فاز گرفت.

حتما بخوانید  مقاله آشنایی با قالب بتنی خاص

برای مشاهده کامل مقاله که توسط مدیر وبسایت، مهندس کیانی نوشته شده است و در کنفرانس بین المللی ارائه گردیده است به لینک دانلود زیر مراجعه نموده و متن کامل مقاله را بصورت فایل PDF  دانلود فرمایید.

لینک های دانلود: