ثبت نام آزمون نظام مهندسی 97 – 98 و تاریخ برگزاری آزمون برای ورود به حرفه مهندسین پایه3
دانلود مجموعه کامل نمادها و علائم اختصاری در اتوکد با فرمت DWG و رایگان
دانلود پاسخنامه تشریحی آزمون نظام مهندسی 97 عمران – نظارت
آموزش نرم افزار Civil 3D / آموزش رایگان برنامه های تخصصی مهندسی عمران
50 مدل پلان سه بعدی پارتیشن بندی و چیدمان آپارتمان 4خوابه

مرکز تجاری لاختا بزرگترین آسمان خراش اروپا خواهد بود

25 آوریل 2018
عمران , مقالات
311 views
بدون نظر

بزرگترین آسمان خراش اروپا

مرکز تجاری لاختا در شهر سن پترزبورگ کشور روسیه بلندترین آسمان خراشی است که در حال ساخت در کل قاره اروپا می باشد. این مرکز تجاری که در سال 2018 ساخت آن اتمام می شود، بنا به گفته سازندگان اکنون به ارتفاع ۳۷۴ متری رسیده است. تا پیش از این آسمان‌ خراش وستوک در مسکو این رکورد را از آن خود داشت. سازندگان می‌گویند در پایان کار ارتفاع این مرکز تجاری ۸۷ طبقه ای به ۴۶۲ متر خواهد رسید. در این مجموعه یک آمفی تئاتر، یک مرکز علمی و یک مرکز آموزشی هم دایر خواهد شد. این برج توسط معمار مشهور بریتانیایی تونی کیتل طراحی شده است. دارای امکاناتی از قبیل : سالن چند منظوره، مراکز خرده فروشی، پزشکی و تناسب اندام، موزه های علمی کودکان با پلاتاریوم، رستوران ها و گالری های پانورامیک می باشد. در امتداد محیط این مجتمع با فضاهای عمومی باز احاطه شده است از جمله : پارک های عمومی، سالن آمفی تئاتر 2000 متری باز. برج لاختا رکورد بزرگترین بتن مداوم را در کتاب رکوردهای گینس به نام خود ثبت کرده است. و بزرگتری نمای قوسی و مورب جهان را در منطقه دارد.

مرکز تجاری لاختا بزرگترین آسمان خراش اروپا خواهد بود

سنت پترزبورگ (به روسی: Санкт-Петербург) دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو می‌باشد که در منتهی‌الیه شمال‌غرب این کشور واقع شده‌است. سن پترزبورگ پرجمعیت‌ترین شهر اروپا پس از لندن پاریس و مسکو است.

برج استانکینو (به روسی: Останкинская телебашня ،Ostankinskaya telebashnya) نام یک برج مخابراتی واقع در مسکو است. کار ساخت این برج از سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷ به طول انجامید. ارتفاع این برج با آنتن ۵۴۰ متر می‌باشد) ولی این بنا یک برج مخابراتی بشمار می آید و مانند یک آسمان‌خراش قابلیت در برگرفتن محیط‌های تجاری-اداری و عمومی را ندارد.

حتما بخوانید  ثبت نام آزمون کارشناس رسمی دادگستری

شرکت نفت و گاز روسی موسوم به گازپروم قرار است در مرکز تجاری لاختا مستقر شود. این بنا همچنین شامل فضاهای بزرگ عمومی نیز خواهد بود.

روسیه بیشترین شمار بناهای مرتفع در اروپا را دارد.

مرکز تجاری لاختا بزرگترین آسمان خراش اروپا خواهد بود

مقاله آشنایی با سقف کوبیاکس یا دال دو محوره توخالی و نحوه اجراء را نیز می توانید مشاهده بفرمایید.